Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Jak urządzić kuchnię – nowocześnie czy w stylu retro?

Zobacz artykuły na temat:meblekuchniaremontstyl retrosprzętstyl nowoczesny
Będziesz robić remont kuchni? Pamiętaj, że to jedno z najważniejszych miejsc w mieszkaniu. Przemyśl zatem wcześniej, jak chciałabyś ją urządzić – nowocześnie czy w stylu retro – i dobierz odpowiednie meble, sprzęt oraz dodatki.

remont kuchni, nowoczesna kuchnia, kuchnia w stylu retro

Fot. Fotolia

Kuchnia - nowoczesna czy w stylu retro?


Inspiracje architektów kuszą innowacyjnymi pomysłami i rozwiązaniami, kolorami i stylami. Obecnie, coraz częściej Polacy decydują się na kuchnię w nowoczesnym wydaniu. Część z nas pozostaje jednak wierna klasyce oraz zamiłowaniu do stylu retro. Charakter kuchni powinien być dostosowany m.in. do wielkości pomieszczenia i oczywiście naszych upodobań. Jest to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu, więc decyzja musi być przemyślana. Kiedy zatem warto zdecydować się na nowoczesność, a kiedy na styl retro?

Kuchnia w nowoczesnym stylu


Nowoczesna aranżacja kuchni najlepiej sprawdza się w większym, przestronniejszym pomieszczeniu. W przypadku, gdy jest ona otwarta na salon, wtedy również warto postawić na ten styl. Taką kuchnię powinny cechować: funkcjonalność, ergonomiczność i oszczędna forma (minimalistyczna, niemal całkiem pozbawiona elementów dekoracyjnych).

Zazwyczaj meble w takiej kuchni są jednokolorowe i mają gładkie fronty. Idealnym rozwiązaniem są te tworzone na wymiar, wówczas wszystkie niezbędne rzeczy – ukryte w szafkach i szufladach – będą miały swoje miejsce, a nasza praca w kuchni będzie sprawna i wygodna.


Niezbędne sprzęty AGD również muszą być utrzymywane w tej stylistyce, aby otrzymać pożądany efekt końcowy – tym bardziej, że to właśnie one pozostają „na wierzchu”, będąc jedynym elementem dekoracyjnym takiej kuchni. Kuchnia w stylu nowoczesnym idealnie zaspokoi potrzeby minimalistów oraz estetów ceniących elegancję.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Jak wybrać dobry blat kuchenny?

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 3
dodano: 08:32 2016-03-12 przez: ~gość (77.46.*.*)
ja lubię bardziej w stylu retro, lubię porcelane, różne wzory na http://sklep.dajar.pl/ są bardzo ładne rzeczy do kuchni, teraz modne sosjerki, dużo wzorów tam jest, bardzo mi się podobają.
dodano: 15:54 2016-02-11 przez: ~gość (83.30.*.*)
http://www.archivision.com.pl - Uważam że to świetny wybór.
dodano: 14:14 2016-01-22 przez: ~gość (185.75.*.*)
Właśnie za miesiac robię remont kuchni> Kocham styl nowoczeny więc i takie meble wybrałem z żoną - jasne, gładkie, z połyskiem
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter