Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Czego pragną kobiety? Niezawodności!

Zobacz artykuły na temat:dodatki
Statystyki pokazują, że dla kobiet istotniejsza jest niezawodność samochodu niż jego kolor. Jak zatem wybrać bezawaryjny samochód dla kobiety? Jeśli wierzyć stereotypom, panie lubią małe samochody, a najważniejsze parametry to wygląd oraz kolor. Badania dowodzą jednak, że nie jest to do końca prawda.

Prius

Na szczycie listy ulubionych samochodów Niemek, opracowanej przez niemiecki automobilklub ADAC, znalazły się duże, komfortowe SUV-y i samochody segmentu D, zaś autka miejskie – na końcu. Z innego badania, przeprowadzonego przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia wynika, że kobiety najbardziej cenią w samochodach nie atrakcyjny kolor, lecz niezawodność. Trudno się dziwić, bo ten ostatni parametr ma wpływ na domowy budżet i poziom życia.

Gdzie szukać potrzebnych informacji?

Czerpanie wiedzy na temat awaryjności samochodów z opinii w internecie czy plotek to kiepski pomysł. Aby dowiedzieć się, jakie samochody się nie psują, lepiej przestudiować rankingi awaryjności. Wiarygodnym źródłem jest ranking opracowany przez niemieckie stowarzyszenie nadzoru technicznego TÜV, tworzony na podstawie usterek wykrytych podczas przeglądów na stacjach diagnostycznych.

Ranking ten powstał w oparciu o dane ze stacji diagnostycznych, zbieranych od połowy 2012 do połowy 2013 roku. Łącznie przebadano aż 8 mln pojazdów. Najmniej awaryjne samochody pochodzą z Japonii i Niemiec. W pierwszej dziesiątce uplasowały się aż 4 auta japońskie i 6 niemieckich!

Analizując listy najmniej awaryjnych aut, można zauważyć pewien trend. Jedną z najliczniej reprezentowanych marek jest Toyota i to niezależnie od kategorii wiekowej. W pierwszej dziesiątce najmniej awaryjnych aut zawsze znajdują się co najmniej dwa modele Toyoty. Prius dominuje wśród aut w wieku 4- i 5- oraz 6- i 7-letnich, zaś model RAV4 plasuje się pierwszej 10. wśród aut 6- i 7-letnich, 8- i 9-letnich, a także 10- i 11-letnich. Interesujące jest też to, że Toyota plasuje się wysoko nawet w najstarszej kategorii 10- i 11-latków. Modele RAV4, Corolla i Yaris znalazły się odpowiednio na 2., 3. i 4. miejscu. Chcąc więc kupić bezawaryjny samochód dla kobiety, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim auta japońskie.

Co na to Amerykanie?

Ranking sporządzony przez TÜV to jedno ze źródeł wiedzy na temat awaryjności samochodów izadowolenia użytkowników. Takie zestawienia sporządza również amerykański magazyn Consumer Report. I bez większego zaskoczenia dowiadujemy się, że dominują w nich auta z Kraju Kwitnącej Wiśni. W badaniu za 2013 rok trzy pierwsze miejsca zdaniem amerykańskich kierowców zajęły właśnie marki japońskie, z Lexusem i Toyotą na czele. Raport bazuje na opiniach ok. 1,1 miliona kierowców z USA.

Warto zauważyć, że wszystkie modele Toyoty, zgłoszone przez użytkowników, zostały ocenione powyżej średniej dla rynku. Consumer Report 2013 jest więc kolejnym niezależnym rankingiem potwierdzającym opinię o bezawaryjności japońskich aut.

materiał partnera


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Biżuteryjne trendy z showroomu Khaki

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 15
dodano: 13:22 2015-03-24 przez: ~Rynkowski (213.192.*.*)
Ja polecam wszelkie rodzaje Fiatów. Moim zdaniem to idealny samochód dla kobiet. Moja żona ostatnio wybrała coś takiego: http://www.eurocar.pl/samochody_uzywane/fiat_bravo i jest bardzo zadowolona.
dodano: 09:54 2014-06-03 przez: ~weronika (89.68.*.*)
Jako małe kobiece autko polecam Jariskę. Ostatnio kupiłam córce, bo zdała egzamin na prawo jazdy, a mieszkamy pod Warszawą, więc każdy z nas codziennie dużo czasu spędza na dojazdach. Auto mało pali i jest zwinne, więc idealnie się nadaje do jazdy po mieście :)
dodano: 21:15 2014-05-27 przez: ~jearrus (5.172.*.*)
dobrze że z żoną pragnęliśmy tego samego samochodu przynajniej w tym się w 100% zgadzamy :D no i mamy naszą upragnioną rav4. teraz tylko pozostaje dylemat kto bedzie prowadził bo każde z nas pcha sie za kierownice ;)
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter